T.C. Van 4. Asliye Ceza Mahkemesinden İlan

T.C. VAN 4. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ ESAS NO: 2023/18KARAR NO: 2023/282İstinaf No : 2023/96SANIK : MECİBULLAH HAŞİMİ, Necibullah ve Sevida oğlu, 2004 Afg...

T.C. VAN 4. ASLİYE CEZA MAHKEMESİ
ESAS NO: 2023/18
KARAR NO: 2023/282
İstinaf No : 2023/96
SANIK : MECİBULLAH HAŞİMİ, Necibullah ve Sevida oğlu, 2004 Afganistan Mezarışerif doğumlu.
İstinaf Eden : Cumhuriyet Savcısı-233667
İstinaf Nedenleri : Yabancı uyruklu sanığın ikamette bulunan diğer yabancı uyruklu şahısların ülke içerisinde kalmasına imkan sağladığı iddiasına ilişkin olarak mağdur göçmen şahısların sanık hakkında yapmış oldukları teşhis işlemi, mağdurların sanık hakkındaki beyanları ve tüm dosya kapsamı dikkate alındığında sanığın yapılan fotoğraflamalardan da anlaşılacağı üzere mağdurları insan onuruna aykırı bir ortamda barındırarak kimliği henüz tespit edilemeyen diğer kişiler ile beraber atılı suçu işlediği anlaşıldığından 5237 sayılı yasanın 79/3 maddesi uyarınca da cezalandırılması gerekirken hakkında bu fıkra hükmünün uygulanmaması


Sonuç ve Talep : Usul ve esas yönünden Kanun'a aykırı bulunduğundan kararın istinâfen kaldırılması arz olunur.


İş bu istinaf talebinin tarafınıza tebliğinden itibaren 7 gün içerisinde mahkememize ya da mahkememize gönderilmek üzere başka yer Asliye Ceza Mahkemesine verilecek bir dilekçe veya tutanağa geçirilmek üzere zabıt katibine beyanda bulunulmak suretiyle ya da tutuklu veya hükümlü bulunduğu ceza infaz kurumu ve tutukevi müdürüne beyanda bulunmak suretiyle veya bu hususta bir dilekçe vererek istinaf talebine yazılı olarak cevap verebileceğiniz ihtar olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN02031903

16 May 2024 - 01:20 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Van65haber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Van65haber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Van65haber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Van65haber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.